Prišívacia hračka Tvary a farby

Home Portfolio Prišívacia hračka Tvary a farby

Jedinečná sada tabuliek, ktorú som navrhla na precvičenie základných tvarov, základných farieb, cvičenie jemnej motoriky a trpezlivosti. S nimi si Vaše dieťa okrem jemnej motoriky, môže nacvičiť aj prvé zásady šitia a prišívania jednej veci o druhú.
Hračka ponúka viacero možností hrania, ktoré jednoducho prispôsobíte veku a schopnostiam dieťatka:
1. Priradenie a precvičenie základných tvarov: Tabuľky a tvary rozložte na zem a dieťa musí správne priradiť tvar k správnej tabuľke (podložke).
2. Priradenie a precvičenie základných tvarov a základných farieb: Tabuľky a tvary rozložte na zem a menujete s tvarom aj farbu. “Teraz mi nájdi žltý kruh”… Dieťa si spoločne s tvarmi osvojí aj základné farby.
3. Ďalším stupňom je precvičovanie jemnej motoriky, trpezlivosti a šitia: Po správnom priradení tvarov k tabuľkám, nechajte dieťa, aby si bezpečne bez ihly prišilo tvary k podložke. Samotné šitie si vyžaduje, aby dieťa pochopilo princíp: Je potrebné striedavo prichytiť tvar a podložku, čím si cvičia trpezlivosť, sústredenie, logické myslenie, jemnú motoriku a väčšiu dávku zručnosti. A nakoniec ako zahlásila moja dcérka: “Mami veď ja už viem normálne šiť!” 🙂
Hra ponúka viacero možností hrania a získania zručností. Od tých jednoduchších (tvary, farby) po tie zložitejšie (jemná motorika a šitie). Zábava s našou hračkou sa teda obmieňa a tým vydrží dlhšie obdobie!
Ručne maľovaná hračka – Tvary sú obojstranne maľované

SADA obsahuje: 4 základné tabuľky, 4 tvary, 4 šnúrky

jemná motorika90%
pri hre sa podvedome cvičí správny úchop pera či ceruzky80%
rozvoj kreativity a fantázie a predstavivosti40%
cvičenie trpezlivosti a sústredenia80%
farby100%
tvary100%
logické myslenie70%
šitie a prišívanie jednej veci o druhú100%